
Kilkaset osób na Mszy św. i około 400 osób wyruszyło w trasę I Tucholskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (w skrócie TEDK)! Tyle osób na trasie w Rudzkim Moście zarejestrowała nasza obsługa techniczna.

31 marca 2023 po raz pierwszy w Tucholi odbyło się 27 kilometrowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Całość przebiegła pod hasłem „Drogi Pokoju”, które miało nam uzmysłowić jak bardzo potrzebujemy zatroszczyć się o poszukiwanie harmonii w naszym życiu, którą w pełni odkrywamy w Bogu.

TEDK rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi, gdzie usłyszeliśmy homilię nt. pokoju, którą wygłosił ks. kan. Ireneusz Kalf. Trasa przebiegała przez wszystkie tucholskie parafie, a całość zakończyliśmy adoracją w kościele św. Jakuba Ap.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować tym, którzy od początku pomagali nam w organizacji tego wyjątkowego nabożeństwa:
– Państwu Marii i Markowi Wojtas
– Państwu Lucynie i Adamowi Witkowskim
– Pani Joannie Lutoborskiej
– Pani Barbarze Okrzyńskiej
– Panu Dariuszowi Sicińskiemu
– Panu Mariuszowi Fryckowskiemu

Składamy również serdecznie podziękowania Przedsiębiorstwu Komunalnemu za udostępnienie pojazdu, który bardzo pomógł w zabezpieczeniu całości TEDK. Dziękujemy również kierowcy – Panu Tomaszowi Drejarzowi za zaangażowanie i pomoc!

Pragniemy także podziękować mediom, które przyczyniły się do nagłośnienia Tucholskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dziękujemy TTOKIS – PRESS TV
Tygodnik Tucholski Radio Głos oraz Radiu Weekend FM.

Ogromne podziękowania należą się także dla:
– Koła Gospodyń Wiejskich z Płazowa „Wesołe babki” za poczęstunek w trakcie TEDK. Byliśmy bardzo zaskoczeni inicjatywą, która wyszła od wspaniałych Pań!
– Zespołu Młodzieżowego
Dei Flores za piękną grę i śpiew w trakcie Mszy św. rozpoczynającej Tucholską Ekstremalną Drogę Krzyżową
– Komendy Powiatowej Policji w Tucholi za oddelegowanie patrolu

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji TEDK bardzo dziękujemy!
Bardzo dziękujemy!
Ks. Andrzej Patrzykąt i ks. Oskar Pryba