Ściana na której znajduje się ołtarz główny przyozdobiona jest w krzyż na którym znajduje się figura Chrystusa. Stoi on na ołtarzu w którym umieszczone jest tabernakulum. Jest to symbol bezkrwawej ofiary Jezusa Chrystusa jaka dokonuje się w naszych intencjach podczas każdej Mszy Świętej.
Obraz po prawej stronie od ołtarza przedstawia Patrona naszej parafii – św. Bartłomieja. Święty Bartłomiej jest jednym z dwunastu Apostołów, których wybrał sobie Jezus spośród kilkudziesięciu uczniów.
Pod obrazem św. Bartłomieja znajduje się figura Michała Archanioła. W tradycji chrześcijańskiej Michał to pierwszy i najważniejszy spośród aniołów (Dn 10, 13; 12, 1; Ap 12, 7 nn), obdarzony przez Boga szczególnym zaufaniem. Hebrajskie imię Mika’el znaczy „Któż jak Bóg”. Według tradycji, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i do buntu namówił część aniołów, Archanioł Michał miał wystąpić i z okrzykiem „Któż jak Bóg” wypowiedzieć wojnę szatanom. O jego opiekę nad nami modlimy się po każdej Mszy Świętej odmawiając następującą modlitwę:
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Obraz po lewej stronie od ołtarza to ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez której wstawiennictwo modlimy się w każda środę podczas nowenny.
no images were found
W witrażach bocznych naszego kościoła, których jest aż 20 znajdują się przedstawienia tajemnic różańca świętego. Natomiast w witrażu nad głównym wejściem do kościoła, który znajduje się na chórze zobaczyć możemy św. Bartłomieja naszego patrona.
Stacje drogi krzyżowej umieszczone są na bocznych ścianach naszego kościoła na całej jego długości. Są to płaskorzeźby w kolorze mosiężnym przedstawiające sceny z ostatnich chwil życia Jezusa.
W prezbiterium na ścianie po prawej stronie znajduje się obraz św. Jana Pawła drugiego. Papieża polaka, którego darzymy wielką czcią. Pod Obrazem zobaczyć możemy jego relikwie, które już od lat posiada nasza parafia i świecę poświęconą jego pamięci zapalaną zawsze w obchodzony w Polsce Dzień Papieski.
Na ołtarzu głównym zobaczyć możemy płaskorzeźbę przedstawiającą moment Ostatniej Wieczerzy, której pamiątka sprawowana jest do dziś na tymże właśnie miejscu. Ambona przyozdobiona została płaskorzeźbą gołębicy, która jest symbolem Ducha Świętego natomiast na podstawie pulpitu, który stoi przy miejscu przewodniczenia widnieją cztery symbole, czterech ewangelistów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.